Podopieczna pani Cornelia, ma 65 lat, 178 cm wzrostu i waży 78 kg. Ma przyznany Pflegegrad 4. Podopieczna mieszka z mężem, który nie wymaga opieki i pomaga w zajmowaniu się żoną.

Pani Cornelia cierpi na demencję. Jest komunikatywna, ale ma momenty, kiedy trudno się z nią porozumieć z uwagi na demencję. Nigdy nie była agresywna w stosunku do opiekunki. Poza tym nie ma żadnych poważniejszych schorzeń.
Porusza się samodzielnie. Profilaktycznie ma zakładane pieluchomajtki, ale woła gdy chce iść do łazienki.

Przykładowy plan dnia:
Pani Cornelia budzi się przed godziną 8, opiekunka pomaga jej w porannej toalecie, o 8:15 śniadanie. Obiad o godzinie 12, od 12:30 do 14:30 zawsze jest przerwa opiekunki. O 15 kawa i ciasto, pani Cornelia je kolację około 18, a o 20:15 idzie spać. Nie budzi opiekunki w nocy, jak wstanie w nocy zajmuje się nią jej mąż.

Dom na obrzeżach miasta, do centrum około 5 min samochodem. Na zakupy jeździ zazwyczaj mąż podopiecznej, mąż pomaga również przy sprzątaniu oraz zajmuje się żoną, gdy wymaga ona uwagi,  na zmianę z opiekunką. Dla opiekunki własny pokój, osobna łazienka, jest dostęp do internetu, telewizja w salonie. Przy domu jest ogród, do którego można wyjść z Seniorką pospacerować, czasami jeździ się też samochodem do pobliskiego parku. W domu jest zamontowany lift przy schodach.

Zlecenie na 6-8 tygodni, do uzgodnienia z obecnie pracującą tam panią, która chce wrócić na zlecenie po urlopie. Dla zdecydowanych osób udostępniamy jej numer telefonu, w celu dopytania o szczegóły oferty.

 

Wymagania:

- znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym,
- doświadczenie w opiece nad osobami starszymi,
- referencje z poprzednich miejsc pracy (również telefoniczne) mile widziane.

 

Oferujemy:

- legalne zatrudnienie w oparciu o polską umowę zlecenie,
- atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od znajomości języka i warunków pracy (w danym zleceniu ok. 45-46 euro netto diety dziennej za każdy przepracowany dzień + 180 zł brutto miesięcznie z tytułu wynagrodzenia umowy zlecenie) - miesięczna kwota netto ok. 1430 euro,
- terminowe wypłaty wynagrodzenia w euro lub złotówkach 10 dnia miesiąca,
- organizację oraz opłacenie transportu,
- opiekę polskojęzycznego koordynatora (w nagłych przypadkach – również całodobowo),
- BONUS za polecenie opiekunki, która przepracuje z nami przynajmniej miesiąc,
- ubezpieczenie,
- bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie w miejscu pracy w Niemczech,
- sprawdzone oferty pracy,
- nie pobieramy żadnych prowizji.

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.