Oferta od 30 listopada na minimum 6 tygodni w miejscowości Werdohl, Nadrenia Północna Westfalia, kod pocztowy 58791. 

Podopieczna pani Ilse, ma 95 lat, 155 cm wzrostu i waży około 60 kg. Ma przyznany Pflegegrad 4, a jej główne dolegliwości to osłabienie starcze.

Seniorce trzeba pomóc przy wstawaniu, siadaniu, jedzeniu (pokrojenie na mniejsze kawałki). Pani Ilse słabo widzi. Ma założony cewnik, opiekunka na bieżąco go opróżnia, wymianą cewnika zajmują się pielęgniarki. Podopieczna porusza się głównie na wózku, ale nie trzeba jej dźwigać, tylko wesprzeć przy wstawaniu. Do pani Ilse 2x dziennie przychodzą pielęgniarki Pflegedienst,  rano 9-10, potem 17-19 – podają tabletki, wymieniają cewnik, zakładają pończochy uciskowe.

Przykładowy plan dnia: 
Podopieczna wstaje przed godziną 8, podaje się jej picie i lekarstwo, następnie opiekunka pomaga w myciu podopiecznej. Kawa i śniadanie, między 9-10 przychodzą pielęgniarki. Obiad około 12, po obiedzie pani Ilse śpi – wtedy opiekunka ma przerwę (ale są to różne pory). Jak Seniorka wstaje podaje się kawę, deser. Kolacja zazwyczaj 18-19, zaraz po kolacji podopieczna idzie spać. Kąpiel pani Ilse jest raz w tygodniu.

Opiekunka ma przerwę codziennie po obiedzie, dodatkowo w weekendy częściej odwiedza rodzina – można wtedy wyjść na dłużej. W pobliżu domu jest kościół. Zakupy robi się w piątek lub sobotę – opiekunka robi listę i jedzie z wnuczką pani Ilse na zakupy, nie ma problemu z pieniędzmi na utrzymanie.

Dom wolnostojący w niewielkim miasteczku, bardzo duży ogród i taras, do centrum jest ok. 10 min pieszo. Warunki mieszkaniowe są bardzo dobre, jest internet, TV również w pokoju opiekunki. Na piętrze domu, w osobnym mieszkaniu, mieszkają wnuczka podopiecznej z mężem. Kontakt z nimi został oceniony na bardzo dobry. W domu są dwa psy, zajmowanie się nimi nie należy do zadań opiekunki.

Obecna opiekunka po przedłużeniu zlecenia pracuje tam od trzech miesięcy. Dla zdecydowanych osób udostępniamy numer telefonu, w celu wypytania bezpośrednio o szczegóły oferty.

 

Wymagania:

- znajomość języka niemieckiego na poziomie minimum podstawowym,
- doświadczenie w opiece nad osobami starszymi,
- mile widziane referencje z poprzednich miejsc pracy.

 

Oferujemy:

- legalne zatrudnienie w oparciu o polską umowę zlecenie,
- atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od znajomości języka i warunków pracy (w danym zleceniu ok. 43 euro netto diety dziennej za każdy przepracowany dzień + 180 zł brutto miesięcznie z tytułu wynagrodzenia umowy zlecenie) - minimalna miesięczna kwota netto ok. 1350 euro,
- PREMIA ŚWIĄTECZNA 150 EURO,
- terminowe wypłaty wynagrodzenia 10 dnia miesiąca,
- organizację oraz opłacenie transportu,
- opiekę polskojęzycznego koordynatora (w nagłych przypadkach – również całodobowo),
- BONUS za polecenie opiekunki, która przepracuje z nami przynajmniej miesiąc,
- bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie w miejscu pracy w Niemczech,
- sprawdzone oferty pracy,
- nie pobieramy żadnych prowizji.

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.